Tipy na výlet

Dívčí hrad

je ideální pro pěší tůru, cesta je dlouhá necelý kilometr, tyčí se na vysoké skále nad Pavlovem, asi 2 km západně. Hrad byl královským majetkem a později patřil mezi příhraniční opevnění. Postaven byl ve 13. století. Před hradem stojí tři skalní útesy, které vypadají jako zkamenělé dívky, a proto název Dívčí hrad.

Sirotčí hrad

je od vilky asi čtyři kilometry a zřícenina je situovaná na skalní vyvýšenině nad obcí Klenice, asi 5 kilometrů severně od města Mikulov. Dříve hrad patřil k pohraničním pevnostem, předtím ho vlastnili Přemyslovci a Lichtenštejnové. Dnes z hradu zbyla jen zřícenina, několik zdí a zbytky základů.

Lednicko - Valtický areál

je lichtenštejnské panství. Areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Není divu, že se tomuhle kraji dřív říkalo „Lednice a její zahrady“ a dnes navrhují historičtí nadšenci nový oficiální název dominantní obce „Báječná Lednice“. Majestátné zámky jsou obklopené rozlehlými zahradami. Upravené záhony pokrývá květinový koberec. Zvlněné lány zlatavých polí přecházejí v zelenavé lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, jejichž třpytivé hladiny jsou posety lekníny. Podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb.

Děvín v Pavlovských vrších

cesta na Děvín je dlouhá asi dva kilometry a kopec má nadmořskou výšku 550 m. n. m. Je to nejvyšší z Pávlovských vrchů a rovněž je národní přírodní rezervací Děvín a jádrovým územím CHKO Pálava. Na vrcholu Děvína jsou dvě oddělené šupiny vápenců. Vápence tvoří řadu skalních útesů, menších skalek a soutěsku. Část západního úbočí Kotelné tvoří mohutné skály Martinky s velkou rozsedlinou a vklíněným balvanem tvořícím nepravý skalní most takzvaně Velký špunt. Na úpatí Děvína existovala lidská sídliště již v mladší době kamenné. Pozdně románský až raně gotický hrad Děvičky je poprvé doložen počátkem 13. století. Ze 14. století pocházejí již málo patrné zbytky hradu Neuhaus na severním vrcholu Kotelné.

Turold

je vápencový vrch vysoký asi 385 m. n. m. Je součástí  chráněná oblast a to přírodní rezervace Turold, která  má vzácnou stepní vegetaci. Územím přírodní rezervace byla vyznačena naučná stezka Turold. V roce 2006 byl v Turoldu vybudován Geopark, naučná geostezka s 15 bloky hornin z celé republiky. Rezervaci najdete u severního okraje Mikulova.

Město Mikulov

centrum města se utvářelo koncem 16. století. Nejzajímavějším je Sgrafitový dům U Rytířů, kašna, Sousoší Nejsvětější trojice, Zámek Mikulov, Dietrichsteinská hrobka anebo Kanovnické domy či spoustu židovských památek.
Mikulov se nachází v samotném centru vinařství, proto zde nechybí ani vinařské stezky se zastávkami v místních a rodinných vinných sklípcích či degustace vín ve vinárnách a vinotékách. Oblast protíná více než 1200 km cyklostezek. Ani milovníci přírody, pěší turistiky či památek nepřijdou zkrátka – pečlivě značené turistické trasy vedou k nejatraktivnějším přírodním či historickým památkám kraje.

Termální lázně Laa

jsou už sice v Rakousku, přibližně 25 kilometrů od Pavlova, ale je tam úžasné wellnes na s 2000 m² vodní plochy. Součástí jsou nejen sauny a vířivky pro dospělé, ale i Dětský svět s mnoha atrakcemi - 90 m dlouhý tobogán, 30 cm hluboký Skřítkův bazén, sauna Džungle, venkovní perličkový bazén. 

Lázně Lednice  

nabízí celou řadu služeb jako jsou různé druhy masáží, perličkové koupele, saunu, vířivku, rašelinovou koupel, čokoládovou koupel, koupel z léčivého konopí, antistresovou koupel, kosmetické služby a mnoho dalšího. Lázně jsou známé především pro jodobromový léčivý přírodní pramen.

Koupaliště Hustopeče

tady na  Vás čeká soustava masážních a relaxačních bazénů s vodotryskem, vodním hřibem, masážními tryskami a podvodním osvětlením pro relaxaci. Dále tobogán, hřiště na beach volejbal a mnoho dalšího.

Aqualand MORAVIA

a termální koupání je poblíž obce Psohlávky, asi 12 km od Pavlova. Areál má 9 vnitřních bazénů (bazény, vířivka, dětský bazén,..), 3 venkovní bazény a dohromady 20 atrakcí - tobogány různých náročností, skluzavky, různé jízdy na nafukovacích člunech v tobogánech i po skluzavkách a další nepřeberné množství dalších atrakcí. 

Přístav Pavlov

Vám nabízí okružní plavba začíná v přístavu Yachtclub Pavlov. Pokračuje přes přístav v kempu Merkur Šakvice a přístav v obci Strachotín pokračuje až do přístavu v obci Dolní Věstonice. Pokud zvolíte tuto plavbu, můžete využít buď celou zmiňovanou okružní plavbu, která vás vrátí zpět do vašeho výchozího bodu nebo můžete v kterémkoliv přístavu nastoupit a vystoupit (třeba s vaším jízdním kolem) a naši loď využít jen jako zpříjemnění vaší cesty po pálavských vrších.

Vodní nádrže Nové Mlýny

jsou vzdálené pět a půl kilometru a tvoří je soustava tří přehradních nádrží. Horní Mušovská, stření Věstonická, dolní Novomlýnská. Nádrže byly postaveny v 70. letech 20. století, aby ochránily okolí před každoroční záplavou a zvýšily intenzitu zemědělské výroby. Mušovská nádrž je pro rekreaci, Věstonická je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáku a dolní Novomlýnská je pro závlahy, elektřinu, rybolov a rekreaci.